Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.

Interpol + Wu-Tang Clan = Banks & Steelz

27.07.2016


26 sierpnia ukaże się wyjątkowy album "Anything But Words" – owoc współpracy dwóch wyjątkowych postaci świata muzyki – rockowej – Paula Banksa z grupy Interpol, i hiphopowej – RZA z legendarnego kolektywu Wu-Tang Clan. Panowie funkcjonują pod szyldem Banks & Steelz.
 
Wokalista, gitarzysta, a od paru lat basista Interpol oraz mistrz szachowy, raper z Wu-Tang Clan, zaczęli wspólnie pisać muzykę już w 2013 roku. Niestety, nawał zajęć nie pozwolił Banksowi i RZA na szybkie ukończenie prac nad płytą. Stało się to dopiero kilka miesięcy temu.
 
– Kiedy poznałem Paula, rozpoznałem szybko, że ma on w sobie tę energię, typową dla twórców z Nowego Jorku – wspomina RZA początki współpracy. – Poznaliśmy się lepiej poprzez szachy i wspólną pracę w studiu. Nasze talenty połączyły się w wyjątkowy sposób, więc zaczęliśmy komponować piosenki. Powstało coś, co znacząco różni się od tego, co robiłem wcześniej, będące jednakowoż bardzo cool – dodał raper.
 
Paulowi Banksowi i RZA udało się namówić do współpracy kilkoro znamienitych artystów. Raper zapewne był tym, który przekonał kumpli z Klanu, Ghostface Killah, Method Mana, Masta Killa, a także działającego poza Wu-Tang Clan Kool Keitha. Na płycie słychać też Florence Welch z Florence And The Machine!
 
Pierwszym utworem, który promuje "Anything But Words", jest "Love And War" feat. Ghostface Killah. Nakręcono do niego teledysk, inspirowany kultowym filmem "Wściekłe psy" Quentina Tarantino.

Nowym singlem z albumu jest dynamiczna kompozycja "Giant", w której wokale dzielą RZA i Paul. Powstał do niej wideoklip, który wyreżyserowała Wendy Morgan (m.in. The Kills, Gnarls Barkley).

Za produkcję "Giant" odpowiadają John Hill i Kid Harpoon (Florence And The Machine). Utwór pojawia się w zwiastunie gry "Ghost Recon Wildlands", powstałej w oparciu o powieść Toma Clancy'ego.

Tracklista płyty "Anything But Words":
1. Giant
2. Ana Electronic
3. Sword In The Stone (Feat. Kool Keith)
4. Speedway Sonora
5. Wild Season (Feat. Florence Welch)
6. Anything but Words
7. Conceal
8. Love and War (Feat. Ghostface Killah)
9. Can't Hardly Feel
10. One by One
11. Gonna Make It
12. Point of View (Feat. Method Man and Masta Killa)