Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.

Justice na przejażdżce z laureatką Oscara!

01.12.2016

Legendarna amerykańska aktorka, laureatka Oscara Susan Sarandon

Jest gwiazdą najnowszego wideoklipu zdobywców Grammy, francuskiego duetu Justice. Filmowa ilustracja, mogąca się trochę kojarzyć z kultowym filmem "Thelma i Luiza", w którym Sarandon grała, powstała do piosenki "Fire". Obraz z Susan Sarandon w roli głównej, wyreżyserował Pascal Teixeira. Klip opisano trafnie jako doskonały soundtrack do letniej podróży. W klipie grają również Gaspard Augé i Xavier de Rosnay, czyli muzycy Justice, których amerykańska aktorka zabiera na przejażdżkę kabrioletem.

– Pewnego gorącego popołudnia byliśmy z Gaspardem u Xaviera w kuchni i wszyscy marzyliśmy o tym, żeby wspólnie umyć samochód – wspomina genezę teledysku Pascal Teixera. – Dumaliśmy o pogodzie, o ilości mydła, którą chcemy zużyć, o marce auta, o miejscu, w którym chcielibyśmy to zrobić, a także o tym, że powinna być z nami kobieta, z którą będziemy podróżować. Musiała być fajna, ponętna i silna. Czyli musiała to być Susan Sarandon! Parę miesięcy później byliśmy na pustyni w Kalifornii i okazało się, że Susan jest o wiele cudowniejszą osobą niż ją sobie wyobrażaliśmy jako towarzyszkę podróży.
 
Piosenka "Fire" pochodzi z wydanej 18 listopada 2016 roku płyty "Woman". Gaspard i Xavier, laureaci Grammy z 2009 roku,  przygotowali na trzeci album 10 kompozycji. Sami nadali im brzmienie, zaś do gościnnych nagrań zaprosili Morgana Phalena, który współpracował już wcześniej z Justice, francuskiego wokalistę Romualda, czy Johnny'ego Blake'a z brytyjskiej grupy Zoot Woman oraz M. Yaman. Na płycie słychać także London Contemporary Orchestra i chór.
 
Płytę jako pierwsza promowała kompozycja "Safe And Sound".

Później duet ujawnił singla "Randy".

Wokal należy do wspomnianego Morgana Phalena. Francuzi pomieszali tu popową chwytliwość z orkiestracjami."Randy", imię zarówno męski, jak i żeńskie, w zamyśle Gasparda i Xaviera oddawać ma zmienną naturę muzyki, wielość wpływów. Nie tylko w tym konkretnym singlu, lecz również na całej płycie "Woman". Francuzi chcą dać do zrozumienia, że przeciwności przyciągają się.
 
Okładkę albumu z ikonicznym już krucyfiksem zaprojektowała Charlotte Delarue (m.in. Metronomy, Chromeo).
 
Album zbiera znakomite recenzje. "Doskonała kolekcja dyskotekowych hitów. Płyta pełna radości i optymizmu" – napisał "NME". "Rozkoszne przypomnienie, za co kochamy ten duet" – zachwyca się DJ Magazine. "Wspaniałość" – kwituje krótko magazyn "Mojo". "Francuzi stworzyli arcydzieło" – pisze prestiżowy serwis The Quietus. "Rzuć zaklęcie w postaci którejkolwiek piosenki, a każdy powędruje na parkiet" – przewiduje "Elle". "Kapitalny powrót do perfekcyjne wydestylowanej wizji i brzmienia zespołu" – napisał Billboard.
 
Obecnym singlem z albumu jest piosenka „Fire”.
 
Płytę "Woman" można posłuchać/kupić pod tym adresem: https://wmg.lnk.to/Woman.

Tracklista:


1.         Safe And Sound
2.         Pleasure
3.         Alakazam!
4.         Fire
5.         Stop
6.         Chorus
7.         Randy
8.         Heavy Metal
9.         Love S.O.S
10.       Close Call