Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.

Legenda nu metalu przedstawia najlepszy album od 13 lat!

21.10.2016


Recenzenci są zgodni, od wydanej w 2003 roku "Take A Look In The Mirror" współtwórcy nu metalu, grupa Korn, nie nagrali tak dobrej płyty jak "The Serenity Of Suffering"! Dwunaste studyjne dzieło formacji z Bakersfield ukazało się 21 października 2016 roku.
 
Materiał wyprodukował Nick Raskulinecz (m.in. Foo Fighters, Deftones, Mastodon, Rush). Brzmieniowo jest to powrót Korn do takich płyt jak "Issues", "Untouchables" oraz wspomniana "Take A Look In The Mirror", nie pozbawiony wszakże elementów charakteryzujących nowoczesne metalowe produkcje. Innymi słowy, Korn odświeżył typowe dla siebie brzmienie w sposób ciekawy, wręcz ekscytujący.
 
"Z nowej płyty Korn emanuje entuzjazm jej twórców. Jest to najbardziej wszechstronny, wielowątkowy i katartyczny ich album od czasu »Take A Look In The Mirror«" – napisał Jon Wiederhorn w recenzji zamieszczonej w prestiżowym magazynie "Guitar World".
 
Niesamowite i dość przerażające wideoklipy promowały najnowsze wydawnictwo legendy nu metalu, dwukrotnych laureatów Grammy. Powstały do kompozycji "Rotting In Vain", "Insane" oraz "A Different World". W tej ostatniej piosence gościnnie śpiewa na płycie Corey Taylor ze Slipknot i Stone Sour. Filmik do "A Different World", który na pewno pozostanie na długo w pamięci fanów Korn, wyreżyserował meksykański reżyser Luis Tellez (m.in. "The Great Journey", "Terrible Boy"). Jego akcja rozgrywa się w szalonym umyśle głównego bohatera. Wideo powstało w technice animacji plastelinowej.

– Rotting In Vain" (reżyseria Dean Karr, wcześniej m.in. Billy Talent, Alter Bridge, Deftones, Dave Matthews Band, Marilyn Manson, Queens Of The Stone Age; gościnnie gra tu znakomity szkocki aktor Tommy Flanagan, znany z roli Filipa "Chibsa" Telforda w serialu "Synowie Anarchii") 

– "Insane" (reżyseria Ryan Valdez, m.in. The Mars Volta i American Hi-Fi)

Korn będzie promować 12. album w Polsce. Założony w kalifornijskim miasteczku Bakersfield kwintet, pojawi się u nas 31 marca 2017 roku i zagra na warszawskim Torwarze.
 
Zespół istnieje ponad 20 lat. W tym czasie stał się legendą nu metalu. Korn największe sukcesy odnosił w latach 90. Jego trzeci album, "Follow the Leader", pięciokrotnie pokrył się platyną w USA. Na koncie Korn jest 35 milionów sprzedanych płyt oraz dwie nagrody Grammy. Zespół gra obecnie w składzie: Jonathan Davis (wokal), James "Munky" Shaffer (gitara), Reginald "Fieldy" Arvizu (gitara basowa), Brian "Head" Welch (gitara), Ray Luzier (perkusja). 
 
Więcej informacji:
Official Website | Facebook | Twitter | Instagram | SoundCloud | YouTube