Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.

The Best of Nick Cave & the Bad Seeds 1984 - 2014 Premiera 5 maja 2017 !

07.03.2017


Niektórzy nie wiedzą gdzie zacząć z The Bad Seeds. Inni znają całą dyskografię lepiej ode mnie! To wydawnictwo przechodzi przez trzy dekady tworzenia muzyki! To sporo utworów! Wybraliśmy te, które w jakiś sposób się zaznaczyły. Niektóre z nich aż się proszą, żeby je zagrać na żywo. Inne, są naszymi ulubionymi utworami. Niektóre są zbyt ważne, noszą w sobie tyle historii, że nie można ich pominąć. Są też takie, które zwyczajnie się nie przebiły, biedactwa. Te musicie odkryć sami - Nick Cave

Lovely Creatures to najbardziej złożone podsumowanie twórczości Nicka Cave’a & The Bad Seeds. Zawiera muzykę z ostatnich 30 lat – od debiutanckiego albumu „From Her To Eternity”, aż po „Push The Sky Away” – 15. album studyjny grupy. Znalazły się na nim zarówno koncertowe faworytki, takie jak „Stagger Lee”, czy „The Mercy Seat”, poprzez kultowe „Where The Wild Roses Grow”, aż po najnowsze - „Jubilee Street” czy „We No Who U R”. Niektóre utwory nowi fani zespołu mogą kojarzyć z filmów i telewizji – jak np. „O Childern” (z Harry Potter i Insygnia Śmierci cz. I) czy „Red Right Hand” znane z hitowego serialu „Peaky Blinders”.
 
Album został osobiście skompilowany przez Nicka Cave’a oraz Micka Harveya – jednego z założycieli zespołu, z pomocą aktualnego składu The Bad Seeds. Byli i obecni członkowie grupy przeszukali swoje prywatne archiwa, udostępniając wiele niepublikowanych wcześniej zdjęć i pamiątek, które trafiły wraz z kolekcją esejów do specjalnie przygotowanej książki dołączonej do edycji super deluxe. Limitowana edycja super deluxe będzie dostępna w zestawie z DVD zawierającym aż 2 godziny mało znanych, a także niepublikowanych wcześniej materiałów archiwalnych.
 
Lovely Creatures miało pierwotnie się ukazać w 2014r., ale premiera została przesunięta, a zespół w międzyczasie zdążył opublikować swój 16. studyjny album – znakomity „Skeleton Tree”.
 
Lovely Creatures jest dostępne w 4 formatach: 2CD, potrójne LP, Deluxe 3CD & DVD, limitowany Super Deluxe 3CD & DVD z książką w twardej oprawie.
 
Nick Cave & The Bad Seeds 24 października wystąpią na warszawskim Torwarze.
nickcave.com