Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań i dopasowania do nich reklam na innych stronach www. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. więcej...
Akceptuję.

Love It To Death - Winyl

Alice Cooper

Premiera

  • 13.10.2017

Trzeci studyjny album Alice Coopera, legendarnej postaci rocka, hard rocka i metalu, ukazał się w 1971 roku, a jednym z jego producentów był legendarny Bob Ezrin. "Love It To Death" to pierwsza płyta artysty, która wdarła się do pierwszej 50. "Billboardu" (dotarła do miejsca 35.), by później pokryć się platyną. To na niej znalazł się pierwszy z wielu evergreenów Coopera "I Love The Dead". Największą popularność zdobyły płyty, które Alice nagrał z Glenem Buxtonem, Michaelem Bruce'em, Dennisem Dunawayem i Nealem Smithem. W sumie było ich siedem, a "Love It To Death" jest jedną z nich.

Zasługi Alice Coopera dla muzyki rockowej są nie do przecenienia. Amerykański artysta jest na scenie od ponad 50 lat. Gdyby nie on, być może nie byłoby spektakularnych show Kiss, glam metalu, horror punka. Od 2011 roku jest członkiem Rock And Roll Hall Of Fame, sprzedał na całym świecie ponad 50 milionów płyt, wystąpił dla milionów fanów na całym świecie, nie wyłączając Polski, prezentując dla swoich wielbicieli niesamowity show, będący połączeniem musicalu i horroru, z nieodłączną sceną dekapitacji głównego bohatera.

Format

Wydawca

  • Warner Bros
  • Caught in a Dream -
  • I'm Eighteen -
  • Long Way to Go -
  • Black Juju -