Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.

MONTROSE (DELUXE EDITION) - Winyl

MONTROSE

Premiera

  • 13.10.2017

Legendarny płytowy debiut amerykańskiej formacji Montrose, wznowiony na dwóch czarnych, 180-gramowych krążkach winylowych. W tym zespole wielką karierę Sammy Hagar, późniejszy wokalistka Van Halen i ceniony artysta solowy, a także znakomity perkusista Denny Carmassi. Z kolei lider Montrose, nieżyjący już Ronnie Montrose, stał się później idolem wielu gitarowych wirtuozów.
Wyprodukowany przez Teda Templemana, późniejszego producenta wspomnianych Van Halen materiał, uznawany jest za jeden z najważniejszych w rozwoju heavy metalu. Płyta ukazała się w 1973 roku i pochodzą z niej, chociażby doskonałe kompozycje "Bad Motor Scooter" oraz "Space Station #5".
 Płytę zremasterowano z oryginalnych analogowych taśm.  Warte grzechu są dodatki na drugim dysku. Wśród nich znajdziemy, chociażby wersje demo "Rock Candy" i "Good Rockin' Tonight", jak i niepublikowaną wcześniej piosenkę "Shoot Us Down". Są też utwory live zarejestrowane w studiu Record Plant w Kalifornii w kwietniu, w tym cover "Roll Over Beethoven" Chucka Berry'ego.

 

Wydawca

  • Rhino Atlantic