Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań i dopasowania do nich reklam na innych stronach www. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. więcej...
Akceptuję.

The Roadrunner Albums 1985 - 1996

Sepultura

Premiera

  • 27.01.2017

Zobacz również


Swoje największe chwile legenda metalu, brazylijska Sepultura, przeżywała w czasach współpracy z wytwórnią Roadrunner, czyli wtedy, gdy w jej szeregach był charyzmatyczny wokalista, gitarzysta i kompozytor Max Cavalera. Okres ten został udokumentowany w formie zestawu pod tytułem "The Roadrunner Albums 1985-1996".

Powstały w 1984 roku z inicjatywy braci Maksa i Igora Cavalerów w brazylijskim Belo Horizonte zespół, przez ponad 30 lat stał się jednym z najważniejszych na scenie metalowej i w całej karierze sprzedał miliony płyt. Dziełem przełomowym dla Sepultury okazał się wydany w 1996 album "Roots", nagrany przy współudziale plemienia brazylijskich Indian Xavante, na którym formacja genialnie dodała do ekstremalnego metalu elementy etniczne. Tytuł ten zakupiło ponad dwa miliony fanów metalu na świecie. Gośćmi na płycie byli między innymi Jonathan Davis z Korn i Mike Patton z Faith No More.

Opus magnum Sepultury oczywiście znajduje się w zestawie "The Roadrunner Albums 1985-1996". Oprócz "Roots" zestaw obejmuje także debiutancką EP-kę "Bestial Devastation", dodaną do debiutanckiego albumu "Morbid Visions" (1986) z kultowym numerem "Troops Of Doom", a także płyty: pierwszą z Andreasem Kisserem na pokładzie "Schizophrenia" (1987), genialną "Beneath The Remains" (1989) z evergreenem "Inner Self", "Arise" (1991) i "Chaos A.D." (1993) z niezapomnianym "Refuse/Resist".
Oprócz wersji kompaktowej przygotowano także wydanie na sześciu krążkach winylowych! Każda z płyt została wytłoczona w innym kolorze.
 

Wydawca

  • WMG